تبلیغات
فری: دانلود آهنگ با لینک مستقیم - احتمال کم شدن ایمنی بیمار در تغییر شیفت پرستاران

احتمال کم شدن ایمنی بیمار در تغییر شیفت پرستاران

یکشنبه 10 بهمن 1395 12:29 ق.ظ

 

احتمال کم شدن ایمنی بیمار در تغییر شیفت پرستاران

 • احتمال کم شدن ایمنی بیمار در تغییر شیفت پرستاران

  مطالعات جدید نشان می دهد که اطلاعات مراقبت از بیمار، بعد از واگذاری به تیم جدید و تغییر شیفت، ممکن است نادیده گرفته شود و باعث افزایش به خطر افتادن ایمنی بیمار و مرگ وی، در بیمارستان شود. تحقیقات جدید در مورد خطر مرگ زودرس  در این تغییر هشدار می دهد.

  این یافته در مورد تغییرات روزانه یا بیماران جدید که دکتر یا پرستار، آن ها را پذیرش می کنند و مدت کوتاهی می مانند، صدق نمی کند. تغییر شیفت تیم های مراقبت و نگهداری برای زمان های تعریف شده، به تیم های جدید، باید استاندارد و شناخته شده باشد. در پژوهش انجام شده نزدیک به ۲۳۱۰۰۰ نفر تحت مراقبت قرار گرفتند که در پایان بیش از ۲ درصد از بیماران درگذشتند و این در حالی بود که بین ۱۰ تا ۱۵ درصد از آن ها نیز طی یک ماه تا سه ماه بعد از ترخیص از بیمارستان فوت کردند.

  به طور کلی، خطر مرگ در هر دو حالت بستری در بیمارستان یا روزهای نزدیک بعد از ترخیص، به طور معنی داری در میان بیماران تحت انتقال شیفت کاری پرستاران، بیشتر از کسانی بود که طی بستری تغییر شیفت مراقبان، شامل حالشان نمی شد. بعضی از بیماران و همراهان آن ها، حتی متوجه مراقبت پزشک و تغییر تیم جدید نمی شدند.

  بیماران و مراقبان، می توانند با بررسی ایمنی و مهم دانستن آن، از تفاوت خدمات پزشکان و پرستاران مطمئن شوند. یک نکته مهم که به دست آمده این است که هنگامی انتقالات توسط خود پزشک به کارورزان داده می شود، خطر مرگ نسبت به زمانی که نقل و انتقالات فقط توسط کارورزان انجام می شود به اندازه قابل توجهی کاهش می یابد.

  به غیر از وضعیت آموزش نقل و انتقال ها، سن، جنس، نژاد و طول مدت بستری نیز مورد بررسی قرار داده شده است. محققان پیشنهاد کردند که مشکل ممکن است از عدم شفافیت در بخشی از مدیریت بیمارستان، ناشی شود که بهترین کار برای رفع این مشکل، آموزش مناسب و ایجاد تخصص در میان مدیران، استادان و سرپرستان و پزشکان این بخش ها است.

  منبع: دکتر سلام

  ارسال شده در ۹ بهمن ۱۳۹۵ توسط خانم پاشایی با موضوع اخبار پزشکی

  منبع

برچسب ها: احتمال ، کم ، شدن ، ایمنی ، بیمار ، در ، تغییر ،